באנר פסטיבל המכבים

מה לעשות בחנוכה? שלוש הצעות לבילוי משפחתי חינם בחג

עונת פריחת הסופגניות מתחילה חודשיים לפני החג, אבל איכשהו כשהחג כבר מגיע אנחנו עדיין שואלים: מה לעשות בחנוכה?

אז השנה סידרנו לכם את העניין מראש עם אירועי "פסטיבל המכבים" שיתקיימו בימים חמישי ושישי (6-7.12.2018) והם לגמרי בחינם. בונוס: הפסטיבל מתקיים במקומות שבהם התרחשו סיפורי החנוכה, כך שתוכלו לא רק לתת לילדים חוויה של כיף בשטח, אלא חוויה שיש בה גם המון ערך.

מה לעשות בחנוכה? תלוי איזו משפחה אתם

מה אפשר לעשות בפסטיבל המכבים? תלוי איזו משפחה אתם, מה גילאי הילדים, כמה זמן יש לכם ועד כמה אתם אוהבים לטייל. בכל מקרה כדאי לכם להגיע עם כל המשפחה אל מתחם הפסטיבל בגבעת היקבים, מרחק של כ-15 דקות ממודיעין, ומשם להחליט מה לעשות.

ההגעה אל פסטיבל המכבים נעשית על ידי חניה בחניון המסודר של הפסטיבל, משם יֵצאו שאטלים אל מתחם הפסטיבל. כבר בכניסה למתחם הפסטיבל יחכו לכם תחנות מידע לחלוקת מפת הפסטיבל, חלוקת תלבושות לילדים, סדנה מוזיקלית ופינות ישיבה מוצלות לפיקניק. ממפלס הכניסה תוכלו ללכת לפי השילוט אל תחנות היציאה למסלולי האטרקציות של הפסטיבל: "הכפר בגבעה" ו"המכבים באים".

הפעילות בחינם, ללא צורך ברישום מוקדם והיא תתקיים ביום חמישי בין השעות 10:00 ל-16:00 וביום שישי בין השעות 10:00 ל-14:00. שימו בווייז "גבעת היקבים" ועִקבו אחר השילוט והסדרנים כדי להגיע לחניון.

"הכפר בגבעה" – מסלול משפחתי קלאסי

מסלול "הכפר בגבעה" הוא קל להליכה, קצר (כ-900 מטרים) ומתאים לכל הגילאים (אך אינו מונגש לעגלות ילדים – אז תביאו מנשאים). זמן הבילוי במסלול הוא כשעתיים, כולל הזמן שתבלו בתחנות ההפעלה לאורכו. מומלץ להצטייד בפנסים לאלה שירצו לבקר במחילות התת קרקעיות שבו.

חוץ מנקודות העניין הרגילות של גבעת היקבים, הכוללות נקודת תצפית מרהיבה למישור החוף, בית בד מהקדומים בעולם, מחילות מסתור ושרידים ארכיאולוגיים של כפר קדום, יתקיימו לאורך המסלול אטרקציות ייחודיות לימי הפסטיבל ובתוכן: חוויה תיאטרלית במערה, אפיית ארוחת מכבים עם אופה הכפר, קדרית שתכין עם הילדים מנורת שמן או מטבע חשמונאי למזכרת, נגנים ושחקני רחוב שיעצימו את האווירה ועוד.

אגב, במתחם הפסטיבל מסתתר פיל יווני. כלומר פסל של פיל בגודל אמיתי. אז אל תיבהלו אם פתאום תמצאו חדק בין עצי הזית.

"המכבים באים" – מסלול חווייתי לנוער

אם המשפחה שלכם כוללת ילדים בוגרים ובני נוער (כיתות ה'–י') שמחפשים קצת יותר אקשן ואדרנלין, מסלול "המכבים באים" הוא בול בשבילכם. לאורך מסלול ניווט של כשני קילומטר נבנה מסע בין נקודות עניין. במסלול הניווט יש להתקדם מנקודה לנקודה על ידי עמידה באתגרים שונים הבוחנים מיומנויות שטח שונות שלבטח היו למכבים: מעבר בגובה על גשר חבלים, ירי מדויק בחץ וקשת, כישורי הסוואה, התמצאות בשטח, בישול בשטח ועוד.

המסלול אינו מתאים לעגלות ילדים וכדי להשתתף בו יש להגיע בנעליים נוחות להליכה ובבגדים נוחים לפעילות שטח.

נקודת ההתחלה של המסלול סמוכה לנקודת ההתחלה של מסלול "הכפר בגבעה", כך שאם יש לכם גם ילדים קטנים וגם בני נוער – תוכלו להתפצל לשני המסלולים. אם יהיה לכם מזל, כישורי ניווט ויכולות הסוואה הוריות, תוכלו בינתיים להתגנב לבית הקפה "בד בבד" כדי ליהנות מקפה ומאפה בזמן שהילדים משתעשעים במסלולים השונים.

"בעקבות המכבים" – סיור בשיירת רכבים פרטיים

פסטיבל המכביםאם אתם משפחה מטיילת שמתחשק לה לצאת לסיור נרחב יותר, תוכלו להירשם בחינם לאחד מהסיורים המודרכים שאנחנו מקיימים בשיירות של רכבים פרטיים – סיור "בעקבות המכבים" המבקר בכמה נקודות עניין ומסתיים במתחם פסטיבל המכבים.

בתחילת המסלול תקבלו את דגל הפסטיבל לסימון הרכב כחלק מהשיירה. יחד, ניסע לטייל באזורים שבהם התרחשו סיפורי החנוכה, נשמע הסברים על האירועים ההיסטוריים המהווים בסיס לחג החנוכה, ונסיים במתחם פסטיבל המכבים, שם ניתן לכם כבר לבלות בעצמכם ולפי העדפותיכם.

הסיורים יתחילו בבית חורון, יעברו דרך קברות המכבים, משם יגיעו אל תצפית ניל"י ולבסוף אל חניוני הפסטיבל. משם תוכלו להגיע בשאטל למתחם הפסטיבל עצמו.

הסיורים הם, כאמור, חינם, אך יש להירשם אליהם בטופס שבתחתית הכתבה, בשל הביקוש הגדול.

הסיורים יֵצאו במועדים הבאים:

יום חמישי 6.12.2017: 09:30 10:30, 11:30.

יום שישי 7.12.2017: 09:30, 10:30.

לסיכום: 

בחנוכה הזה יש מה לעשות. פסטיבל המכבים מציע לכם שפע פעילויות ואטרקציות, ולכם רק נשאר רק לבחור מה לעשות. אנחנו, בכל מקרה, מחכים לכם במתחם הפסטיבל וברחבי חבל בנימין, הכולל שפע של אטרקציות מיוחדות לחג החנוכה.