בעקבות המכבים

סיור מודרך ברכבים פרטיים

הסיורים מתקיימים:
ביום חמישי 26.12.2019 בשעות: 11:30 | 10:30 | 9:30
ביום שישי 27.12.2019 בשעות:   10:30 | 9:30

ההשתתפות חינם אך יש להירשם מראש. מספר המקומות מוגבל!

יחודיי ונדיר: סיורים מודרכים רכובים במוקומות בהם התרחשו סיפור החנוכה

הסיור "בעקבות המכבים" מתקיים ברכבים הפרטיים שלכם: נפגשים בנקודה הראשונה, מקבלים דגלים חגיגיים לסימון הרכב ונוסעים בשיירה בעקבות המדריך בין נקודות עניין שונות הקשורות לחנוכה.

יחד, ניסע לטייל באזורים שבהם התרחשו סיפורי החנוכה, נשמע הסברים על האירועים ההיסטוריים המהווים בסיס לחג החנוכה, ונסיים במתחם פסטיבל המכבים, שם תוכלו לבלות בעצמכם ולפי העדפותיכם.

ונסיים במתחם פסטיבל המכבים, שם תוכלו לבלות בעצמכם ולפי העדפותיכם.

1. נפגשים ב"כוורת" בבית חורון

היישוב בית חורון הנמצא על אם הדרך שבין מודיעין לירושלים, נמצא "הכוורת", מרכז המבקרים היפהפה של מכוורת רוזנר, המאפשר הצצה אל עולמן הקסום של הדבורים. ב"כוורת" יימכרו גם מוצרים מיוחדים לחנוכה.

זוהי נקודת המפגש של הרכבים המשתתפים בסיור, שבה כל רכב יקבל דגל חגיגי לסימון הרכב כחלק מהשיירה וגם נקודת תצפית מרהיבה על האזורים שבהם התנהלו הקרבות הדרמטיים ביותר של המכבים. לאחר ההדרכה נצא לדרך בשיירה מסודרת בעקבות המדריך.

2. מצפור מתת

מצפור מתת הוא הנקודה הגבוהה ביותר בבית חורון. מכאן נוכל לצפות אל המקומות בהם התרחשו קרבות דרמטיים בין המכבים לסלווקיים. בין השאר נצפה אל איזור הקרב הראשון בין יהודה המכבי לבין כוחות צבאיים מסודרים של הממלכה הסלווקית, במעלה לבונה. בקרב זה נקלע מפקד הכוח, אפולוניוס מושל שומרון, למארב, שבו איבד לא רק את המערכה אלא גם את חייו, וחרבו נלקחה כשלל על ידי יהודה ושימשה אותו עד סוף חייו. גם קרב בית חורון התרחש באיזור זה, בו סירון מושל סוריה נפל למארב של יהודה המכבי כשנקלע אל שטח הררי קשה למעבר. מהמצפור נוכל לזהות גם את העיר מודיעין, בה החל המרד.

3. קברות המכבים, שילת

קברות המכבים הוא האתר המזוהה ביותר עם המכבים. האם אכן מדובר בקברות המכבים? זו המשימה הבלשית אליה נצא בנקודה זו.

בין השאר נבקר בשרידי יישוב תוסס מהתקופה החשמונאית אשר יש המזהים אותו כמודיעין הקדומה, נבקר במערות קדומות ונחבר בין גבורת המכבים של הימים ההם לגבורת חיילי צה"ל בזמן הזה, המונצחת באנדרטה מרשימה הנמצאת במקום.

4. פסטיבל המכבים בגבעת היקבים

לאחר פרוץ המרד, ברחו המורדים מהעיר מודיעין "אל ההרים", שם הם התכוננו לתקופה ארוכה של מרד ומלחמות עד שהוקמה המדינה החשמונאית. אנחנו נשחזר את מסלול הבריחה הזה, כאשר ניסע בכבישים המתפתלים אל חניון גבעת היקבים. שם, נחנה את הרכבים ונעלה על שאטל שיסיע אותנו אל מתחם הפסטיבל.

בפסטיבל תוכלו לבחור בין שני מסלולי פעילות: מסלול משפחתי לכל המשפחה, אשר לאורכו פזורים נקודות עניין, סדנאות ושחקני רחוב ומסלול אתגרי למשפחות חובבות אתגרים המיועד בעיקר לגילאים של כיתות ה'–י'. מסלול זה, באורך של כשני ק"מ, כולל תחנות הפעלה כמו חץ וקשת, הליכה בגובה, בישול בשטח וניווט.

במתחם הפסטיבל פינות ישיבה מוצלות, שירותים, דוכני מזון והרבה הפתעות.

הפעילות בפסטיבל מתקיימת עד השעה 16:00 ביום חמישי ועד השעה 14:00 ביום שישי.

מתי זה קורה ואיך נרשמים?

הסיורים מתקיימים:
ביום חמישי 26.12.2019 בשעות: 11:30 | 10:30 | 9:30
ביום שישי 27.12.2019 בשעות:   10:30 | 9:30

 מספר המקומות מוגבל!
חובה להירשם מראש בטופס הבא: